Mega Dent - Specjalistyczne Gabinety Stomatologiczne specjalistyczne gabinety stomatologiczne
  O Mega-Dent  Cennik  Gwarancja
polskienglishsvenska
Gdzie mieścimy się
Umów wizytę
Bicon Dental Implants
Nobel Biocare
Astra Tech Implants
Wybielanie nakładkowe
Jest to system profesjonalnego wybielania zębów, w którym kontrolę i nadzór nad przebiegiem sprawuje lekarz stomatolog, a Pacjent przeprowadza ją w domu. Na podstawie wycisku szczęki i żuchwy Pacjent otrzymuje celuloidowe, indywidualnie wykonane nakładki, z wyprofilowanymi zbiorniczkami na żel wybielający np.Opalescence .Jest to przeźroczysty gęsty żel zawierający 10%,15% lub 20 % nadtlenek karbamidu (substancja wybielająca) oraz fluor i azotan potasu (substancje pomocnicze znoszące nadwrażliwości). Pacjenci, po odpowiednim przeszkoleniu, sami nakładają żel wybielający do nakładek. Metodę tą zaleca się do wybielania zębów żywych i martwych. Efekty zabiegu pojawiają się szybko i są trwałe.

Nakładki z żelem o stężeniu 20% nosi się na zębach przez 4 godziny, natomiast nakładki z żelem 10% lub 15% przez 8-10 godzin (zaleca się spanie w nakładkach). Duże rozjaśnienie zębów uzyskuje się już po pierwszej nocy. Wybielanie trwa od 7 do 10 dni, a efekt utrzymuje się około 2 lat (w zależności od diety, zabiegów higienizacyjnych oraz palenia tytoniu).

Uzupełnienia protetyczne (np. korony i mosty) oraz wypełnienia pozostają bez zmian. W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru, (co trwa zwykle od 10 do 14 dni) lekarz stomatolog może je wymienić dobierając odpowiedni jaśniejszy kolor. W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji.

Zalety wybielania nakładkowego:

  • niski koszt
  • zupełny brak lub niewielka nadwrażliwość zębów na zmiany temperatury w trakcie wybielania
  • po zakończeniu wybielania nakładki mogą być wykorzystane do ponownego wybielania – wystarczy dokupić sam żel wybielający
  • pacjent sam decyduje o stopniu rozjaśnienia zębów regulując to czasem wybielania


Wady wybielania nakładkowego:

  • słabsze rozjaśnienie zębów w stosunku do metody natychmiastowej
  • krócej utrzymujący się efekt wybielenia (do ok. 2 lat) w stosunku do metody natychmiastowej
  • czasochłonne – minimum 7 dni
  • przy nieuważnym posługiwaniu się żelem wybielającym istnieje ryzyko poparzenia tkanek miękkich jamy ustnej
KONTAKT: 80-241 Gdańsk Wrzeszcz Mega Dent - Specjalistyczne Gabinety Stomatologiczneul. Grunwaldzka 58/2 Mega Dent - Specjalistyczne Gabinety Stomatologicznetel./fax 58 344 89 04 Mega Dent - Specjalistyczne Gabinety Stomatologiczneumów wizytę Mega Dent - Specjalistyczne Gabinety Stomatologicznegabinet@mega-dent.pl Mega Dent - Specjalistyczne Gabinety StomatologiczneVebox - tworzenie stron internetowych, hosting, domeny